4 דרכים לחסוך כסף בעלויות דיור

1. קח עבודה המספקת דיור חינם

אשתי ואני לא שילמנו על דיור יותר משש שנים. כיועצת בית ספר בינלאומי, המעסיק שלה מספק לנו דיור חינם, מרוהט ויוקרתי.

 

בילינו ארבע שנים באבו דאבי, בירת איחוד האמירויות הערביות, ואהבנו כל דקה. היום אנחנו חיים בברזיליה, בירת ברזיל, ונהנים ממנה באותה מידה. אין לנו שמץ של מושג לאן נעבור הלאה, וזה חלק מההרפתקה.

 

וזה עושה פלאים לשיעור החיסכון שלנו: אנחנו חוסכים ומשקיעים כל שקל שהיינו מוציאים אחרת על דיור.

 

הפעל את "מה אם?" משחק על ידי מחקר משרות המספקות דיור חינם. ברגע שתתחיל לחיות ללא תשלום דיור, לעולם לא תרצה לחזור לחיות כמו כולם.

2. למד כיצד לבצע תחזוקה ותיקונים משלך

יש אינספור משימות קטנות שיש לבצע באופן קבוע כדי לשמור על מרחב מחיה. בתים הם נכס פיזי אחרי הכל, וכל פריט פיזי מזדקן ומתחיל להתפרק. ברזים ושירותים דולפים, בעלי חיים ומזיקים פולשים למרחב המחיה, ומזג האוויר עלול להמיט הרס על גגות ומשטחים צבועים.

 

למרבה המזל, רוב התיקונים אינם כל כך מסובכים או דורשים כלים מיוחדים עד כדי כך שהאדם הממוצע לא יכול להבין איך לעשות אותם. אתרים כמו YouTube, WikiHow ורשת עשה זאת בעצמך מספקים שלבים מפורטים על בעיות נפוצות, החל מתיקון ברזים דולפים ועד לצביעת המרגמה מחדש בקיר לבנים.

טיפ: תוכלו לקנות המון דברים באינטרנט באתרים כדי לבצע תיקונים. בקרו באתר KSP ותהנו מקופונים.

3. צמצום לבית קטן יותר

בתים גדולים יותר מגיעים עם תגי מחיר גבוהים יותר. אבל הם גם מגיעים עם מערך של עלויות גבוהות יותר, כולל ביטוח, ארנונה, תחזוקה ושימוש בשירותים.

 

התחזוקה כוללת תיקונים ותחזוקה בבית כמובן, אך היא כוללת גם תחזוקת חצר. לכסח את הדשא. גיזום עצים וגדר חיה. גַנָנוּת. אדריכלות נוף. שפת את השבילים שלך כך שהם נראים חדים ומסודרים כדי להרשים את הג'ונס ממול. כל זה אומר שעות עבודה, בין אם אתה עושה את העבודה בעצמך ובין אם אתה משלם למישהו אחר שיעשה את זה.

 

זה לא אומר כלום על הלחץ הפסיכולוגי למלא את החלל ב"דברים". בית גדול יותר פירושו יותר רהיטים, יותר קישוטים, יותר גאדג'טים ואלקטרוניקה, יותר צעצועים. גרתי בבתים ענקיים וגרתי בדירות קטנות ומה שביניהם, והגעתי למסקנה שהאמת באמירה "הדברים שבבעלותך בסופו של דבר הם הבעלים שלך" (נקודות בונוס אם אתה יכול למנות את סרט שהפך אותו לפופולרי).

 

כאשר אתה קובע היכן לגור, שקול כמה מקום אתה צריך כדי להיות נוח, במקום לבחור אוטומטית בבית גדול יותר. כוונו להפחיד ולצמצם, כדי שתוכלו לבזבז יותר זמן וכסף על חוויות שאתם נהנים מהם, ופחות על המאפיינים של בית גדול.

4. לעבור לדירה

כנקודה קשורה אך נפרדת, שקול את היתרונות של מעבר לדירה או בית עירוני.

 

כן, סוגים אלה של בתים נוטים להיות קטנים יותר, מה שחוסך לך כסף בכל רחבי שכר הדירה או המשכנתא שלך, מיסים, ביטוח, שירותים, תחזוקה וריהוט. אבל הם מגיעים עם כמה הטבות ספציפיות אחרות.

 

ראשית, בתים צמודים עולים פחות לקירור או חימום מכיוון שהם חולקים קירות עם יחידות אחרות הנשמרות בטמפרטורות דומות. עוד על דרכים לחסוך בחימום וקירור מאוחר יותר.

 

שנית, הם מגיעים עם קירות, יסודות וגגות משותפים, מה שאומר שאתה לא צריך לתקן או לתחזק אותם, לפחות לא לבד. אם אתה הבעלים של דירה, למשל, אתה פשוט משלם כסף לקרן תחזוקה מאוחדת ששומרת על הגג, הבסיס והחוץ במצב תקין. שמונה משפחות שחולקות את העלויות לתחזוקת גג אחד עולות פחות מכל משפחה שמחזיקה גגות נפרדים.

 

לבסוף, הם לא מגיעים עם חצר גדולה לתחזוקה, או אולי כל חצר. בבית העירוני האחרון שגרתי בו היה מרפסת גג וחצר אחורית, אז יכולתי לצלול ולארח חברים, אבל לא הייתי צריך לבלות שעות בכל סוף שבוע בכיסוח הדשא או בניהול הגינון.

 

מאמר זה נכתב בשיתוף עם JEMIX אתר הקופונים הגדול בישראל.