דליפת שתן קלה אצל נשים צעירות, במיוחד ספורטאיות

אם אתן מאמינות שדליפת שתן קלה היא מצב שפוגע רק בנשים בגיל העמידה או בקשישים, חשבו שוב: מספר גדל והולך של נשים בגילאי תיכון ואוניברסיטה, במיוחד ספורטאיות, חוות מצב זה גם כן. מדוע הן מפתחות בעיות דליפת שתן בגיל כל כך צעיר? ומה אפשר לעשות בנידון?

 

ענפי ספורט מסוימים בעלי השפעה רבה, כגון התעמלות, ריצה ואירובי עלולים לגרום לפגיעה בשרירי רצפת האגן, הרצועות ו/או הרקמות כאשר הרגליים או העקבים פוגעים בקרקע. זה, בתורו, יכול להוביל לדליפת שתן. הבעיה עשויה להיות קשורה גם לענפי ספורט אחרים בעלי השפעה רבה.

 

למרות שרק מחקרים בודדים בחנו תופעה זו, ההערכה היא כי 25 עד 28 אחוז מהנשים הצעירות שעושות פעילות גופנית בעלת השפעה רבה יתמודדו עם בעיות דליפת שתן. אולם, בניגוד לאוכלוסייה המבוגרת, שלרוב מתקשה לדון בנושאים אלה, מטופלות צעירות אינן חושבות על כך מכיוון שאף אחד לא שואל אותן לגבי זה. נשים בכללותן אינן נשאלות אם יש להן נזילות משלפוחית ​​השתן, כך שהן פשוט לומדות להתמודד עם זה.

 

להרבה נשים צעירות, בנות נוער מבוגרות או כאלה בשנות ה-20 לחייהן, קשה לדעת אם הלחות שהן מרגישות היא שתן או רק לחות נרתיקית רגילה. למטופלות ניתן לתת תרופות מרשם שהופכות את השתן לכתום, למשל.

 

חלק מהנשים מוצאות הקלה עם מכשיר דמוי סרעפת שתומך בשופכה. מומלץ עבור ספורטאיות להתאים את צריכת הנוזלים שלהן, להקפיד לא לשתות כמויות מוגזמות של מים לפני האימון תוך שתייה מספקת כדי להימנע מהתייבשות.

 

עבור נשים צעירות אחרות, הבעיה עשויה להיות תורשתית, כמו בשרירי רצפת האגן החלשים או בשופכה לקויה. במקרים אלה, נשים צריכות לבחון אפשרויות אחרות, כגון ללמוד לבצע תרגילי קגל בצורה נכונה או לבצע שינויים התנהגותיים. חלק מהנשים עשויות גם לחוות בעיות אלו עקב השמנת יתר או עישון. השמנה תורמת לדליפת שתן, מכיוון שהמשקל הנוסף מפעיל לחץ על שלפוחית ​​השתן והשופכה, בעוד העישון מחליש את כל הרקמות.

 

ללא קשר לגיל, מומחים מעודדים את כל הנשים החוות דליפת שתן לפנות לטיפול רפואי על ידי שיחה עם הרופא המטפל.

 

מאמר זה נכתב על ידי https://www.ezerneman.co.il/