כיצד להאיר חדר חשוך ללא אור טבעי

ישנם חדרים מסוימים בבית או בדירה המציגים אתגרים עיצוביים יותר מאחרים. המרתפים וחדרי השינה הקטנים יותר יכולים להיקלע למצב של מעט מאוד אור טבעי. למרבה המזל, הפעולה הפשוטה של ​​הבהרת חדר גורמת לחלל להרגיש גדול יותר ופתוח יותר. אין זה פלא שחדרים עם חלונות גדולים מרגישים בדרך כלל הכי מסבירי פנים.

 

אז מה אפשר לעשות עם החדרים האלה עם מעט מאוד גישה לאור חיצוני? כאן ריכזנו את פתרונות התאורה האלה לכל מי שרוצה ללמוד כיצד להאיר חדר חשוך ללא אור טבעי.

רעיון מס' 1: תאורה מלאכותית

למרות שזה נראה מובן מאליו, אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם בית או דירה ללא אור טבעי היא לשלב מקורות תאורה מלאכותיים כמו מנורות ותאורת תקרה. גופי תאורה עם הנורות הנכונות מאפשרים לכם להדגיש אזורים מסוימים בחדר, להטיל צללים ולהקפיץ אור מסביב כדי למלא את החדר. תוכלו גם לנצל מנורות שולחן מסוגננות, מנורות רצפה ותאורת מבטא אחרת כדי להאיר אזורים ספציפיים בחדר ולהעניק לו מראה דקורטיבי.

רעיון מס' 2: לוחות צבעים

דרך נוספת להאיר חדר חשוך באמצעות שינויים דקורטיביים היא לבחור את לוח הצבעים הנכון. עבור החדרים הכהים יותר בבית שלכם, בחירה בפלטת צבעים בהירה יותר לקירות תאפשר חווית חיים בהירה יותר. תרצו להתרחק מצבעים כהים או מגוונים עשירים יותר מכיוון שהם רק ידגישו את חוסר האור הטבעי בחדר. במקום זאת, אנו ממליצים לבחור צבעים עם גוונים מעט חיוורים יותר, מכיוון שהם יעזרו לחזק את האור הטבעי של החדר. פסטלים, שנהב ושמנת הם כולם פתרונות מועילים לחדרים חשוכים.

רעיון מס' 3: משטחים רפלקטיביים

שום דבר לא פותח חדר ומתעתע במוח יותר ממראות קיר, זכוכית ומשטחים רפלקטיביים אחרים. אנו ממליצים תחילה על מראה, מכיוון שהיא מועילה להגדלת מראה החדר ובהארתו. מקמו את המראות שלכם במקומות אסטרטגיים כך שיתפסו את האור המחזיר ביותר. לעתים קרובות, מנורת רצפה או שולחן ליד המראה יעשו את העבודה. הוספת ברק עדין ומחזיר אור לקירות היא דרך עוד פשוטה אך חכמה להוסיף השתקפות לחדר שלכם.

רעיון מס' 4: צמחיה

הוספת צמחים וירק אחר יכולים להיות מהלך חכם בעת עיצוב בית או דירה ללא אור טבעי. הם לא רק נותנים לחדר תחושה טבעית יותר, אלא גם יכולים אפילו לגרום לחדר חשוך להרגיש בהיר יותר. נסו לבחור צמחים עם עציצים בהירים וצבעוניים, שיכולים להוסיף צבע ובהירות לחדר. עם זאת, בעת בחירת צמחים תרצו למצוא מינים שיכולים לחיות עם מעט אור. מינים כמו שרכים, צמחי עכביש וצמחי משי הם הטובים ביותר, אך תרצו לדבר עם חנות הפרחים המקומית שלכם למידע נוסף. אם אין לכם רצון להוסיף צמחיה טבעית, אפילו צמחים מלאכותיים יכולים לעשות את העבודה.

 

עכשיו שאתם יודעים כיצד להאיר חדר חשוך ללא אור טבעי, תוכלו לעבור לטיפים וטריקים אחרים לעיצוב פנים. בדקו את בלוג הרהיטים שלנו, בו אנו מכסים נושאים החל מכל מה שאתם צריך לדעת על ריהוט מבטא ועד טרנדים של עיצוב הבית האהובים עלינו לשנת 2021. אתם יכולים גם להתרשם מהרהיטים שלנו באתר https://www.rossetto.co.il/ ולמצוא את כל מה שאתם צריכים כדי ליצור את בית חלומותיכם!