טיפים להתמודדות עם ג'ט לג לפני הנסיעה

  1. כוונן בהדרגה את השעון הפנימי שלך

אחת הדרכים הטובות ביותר להכין את עצמך (וגופך) למסע על פני מספר אזורי זמן, היא לשנות לאט את לוח השינה שלך, כך שעד שתגיע, אתה כבר התאקלם. לנסיעות מזרחה (למשל אירופה לאסיה, או אמריקה לאירופה), מומלץ לקום וללכת לישון מוקדם יותר מספר ימים לפני הטיול. כאשר אתה נוסע לכיוון מערב (למשל אסיה לאפריקה, או אירופה לאמריקה), אז אתה צריך לעשות את ההפך ולדחוף את לוח השינה שלך אחורה למועד מאוחר יותר בימים שקדמו לנסיעה שלך.

 

  1. תכננו את זמן ההגעה שלכם

אם אתה גמיש בתוכניות הנסיעה שלך, נסה תמיד להגיע ליעדך בשעות אחר הצהריים או הערב המוקדמות. כך, אתה עדיין יכול לאכול ארוחת ערב הגונה ומנוחת לילה טובה ביום ההגעה, לפני שתטבול את עצמך מיד באזור הזמן של היעד שלך למחרת. הג'ט לאגים הגרועים ביותר שחוויתי היו אלה שבהם הגעתי מוקדם בבוקר ליעד לאחר שהחמצתי לילה שלם של שינה (למשל טיסה מהחוף המזרחי של ארה"ב לאירופה).

 

  1. הימנעו מטיסות לילה

הג'ט לג תמיד קשה יותר כאשר טסים ממערב למזרח (מכיוון שאתה מאבד זמן). אחת האסטרטגיות הטובות ביותר למניעת ג'ט לג לכיוון מזרח היא להימנע מאותן טיסות איומות, לילה, עיניים אדומות, שיעלו לך כמה שעות שינה בתנאים פחות אופטימליים (במיוחד כאשר יש לך בעיות להירדם במטוס כמוני). למרות שחלק מהמסלולים ידועים בדרך כלל לציבור הגדול יותר כטיסות עיניים אדירות, ישנן לעתים קרובות גם חלופות לטיסות יום (למשל משיקגו, וושינגטון או ניו יורק ללונדון). אם לא מוצעת טיסת אור יום, אז הזמינו טיסת עיניים אדומה עם שעת הגעה שתתאים לשעות אחר הצהריים המאוחרות או הערב ביעד.

 

קראו גם: קוד מבצע לבוקינג בהזמנת מלון >>>

 

  1. הימנעו מעזיבה מלחיצה

אחת הדרכים היעילות ביותר להתמודד עם ג'ט לג היא יציאה לטיול במצב נפשי נינוח. תכנון החופשה מיד לאחר שבוע מעייף ולחוץ מגדיל במידה ניכרת את ההסתברות לג'ט לג מגעיל.

 

  1. שקול לטוס במחלקה עסקית או ראשונה

עבור רובם, טיסה במחלקת עסקים או במחלקה ראשונה היא פריבילגיה ותענוג צרוף. בקתות הפרימיום מציעות אוכל טעים, יותר פרטיות ושירות מעולה על הסיפון, בנוסף לחוויה קרקעית משופרת עם ביצוע צ'ק אין עדיפות, נתיבים מהירים בנקודות בידוק ביטחוניות וגישה לטרקלינים. עם זאת, הסיבה העיקרית לטוס לעסקים או מחלקה ראשונה היא הנוחות הנוספת שיש במיטה שטוחה שיכולה לעשות הבדל בחזית הג'ט לג שכן זה אומר שאתה באמת יכול להתכרבל לשנת לילה מושלמת במטוס . תכונות השינה מצוינות גם כן, עם כריות רכות, שמיכות פוך רכות ופיג'מה נעימה. הסברתי בעבר איך לטוס לעסקים או מחלקה ראשונה מבלי לשבור את הארנק. עם זאת, אם אינכם יכולים להתחמק מהמאמן, בחרו במושב בחלון והביאו כרית (או משהו שיכול לשמש כאחד) כדי להישען על קיר התא.

 

מאמר זה נכתב על ידי https://cheaphotelstelaviv.co.il/.