דברים שכדאי לקחת בחשבון כשאתם מגדרים את החצר הקדמית שלכם

ישנן סיבות רבות מדוע גדר בחצר הקדמית עשויה להיות רעיון טוב. ייתכן שאתה מעדיף את הפרטיות, צריך להכיל חיות מחמד או ילדים, או אולי אתה רוצה למנוע מאחרים לחדור לרכושך. לא משנה מה הסיבה שלך, זכור שגידור בחצר הקדמית שלך שונה מגדר בחצר האחורית שלך מכיוון שהחזית היא הרבה יותר ציבורית.

 

להלן מספר דברים חשובים שיש לקחת בחשבון בבחירת גדר בחצר הקדמית.

מפרטי גדר

הגובה והמיקום של גדר בחצר הקדמית עשויים להיות כפופים לקודים ולפקודות מקומיות. כללי בנייה אלה יכולים להשפיע על הסגנון הסופי והפרטים של הגדר שלך.

גוֹבַה

גובה הגדר תלוי מדוע אתה רוצה לגדר בחצר הקדמית. אם המטרה שלך היא פרטיות, ייתכן שתעדיף גדר גבוהה יותר שתחסום את נוף העוברים ושבים. מצד שני, אם המטרה העיקרית שלך היא לשמור על ילדים קטנים או למנוע מאנשים לחצות את הדשא שלך, אז גדר נמוכה עשויה לבצע את העבודה באותה קלות.

 

ייתכן שתרצה לשקול כיצד הגובה משפיע על מראה הבית שלך. גדרות גבוהות יכולות לחסום נופים מתוך הבית או לגרום לנכס להיראות מרשים.

 

קודים ופקודות מקומיות יכולים להשפיע גם על גובה הגדר שלך. לדוגמה, אם יש לך מגרש פינתי בצ'טנוגה, גדר החצר הקדמית שלך חייבת להיות מתחת לגובה 3 מטרים אם היא עלולה לחסום את הנראות של מכוניות המתקרבות לצומת.

 

לעתים קרובות, לעמותות של בעלי בתים יש גם כללי גדר שיכולים להכתיב את הגודל, הסגנון והחומר של הגדר שבה אתה יכול להשתמש או להשפיע אם מותר אפילו לגדר בחצר הקדמית.

מקום

גדרות בחצר האחורית ממוקמות לעתים קרובות ממש בתוך קו הנכס, אך ייתכן שהדבר אינו פועל עבור גדר בחצר הקדמית. החצר הקדמית עשויה להיקלע לתקנות ציבוריות, ממשלתיות או שירותיות ותקנות זכות קדימה, המכונות הקלות.

 

לדוגמא, ייתכן שיהיה צורך להגדיר את הגדר מרחק מסוים אחורה מהזכות הציבורית של המדרכה. ייתכן גם שלא תוכל לגדר סביב רצועות חניה או על פני שבילי גישה לשירותים, כגון ארגזי מונים או ברזי אש.

חומרים ועיצוב

לגדר אלומיניום בחצר הקדמית יש השפעה ישירה על המראה הכללי ועל ערעור המשיכה של הבית שלך. ייתכן גם שתרצו שהגדר תשתלב עם העיצוב הכולל של השכונה.

חומרים

ישנן מספר אפשרויות בחומרי גידור – עץ, ויניל, קישור שרשרת ומתכות כמו ברזל יצוק או אלומיניום. ולכל חומר יהיו יתרונות וחסרונות משלו.

 

העץ מספק אפשרויות עיצוב רבות, אך הוא יזדקק לשיוף ולצביעה קבועים, במיוחד במיקום בעל נראות גבוהה כמו החצר הקדמית. ויניל מחקה עץ אך אינו דורש תחזוקה רבה. ברזל יצוק מספק מראה קלאסי, אך הוא דורש תחזוקה הדומה לעץ. אלומיניום מחקה ברזל יצוק, אך ללא תחזוקה. לבסוף, שרשרת הקישור היא בחירה חסכונית ותועלתנית, אך היא חסרה בעיצוב.