איך למכור את הרולקס שלכם – בלי להפסיד עליו כסף

בניגוד לרוב מכוניות היוקרה המשומשות, מוצרי אלקטרוניקה מתקדמים, ביגוד מעצבים, ובכן, כמעט כל דבר אחר, שעוני רולקס בבעלות פרטית מחזיקים לעתים קרובות בערכם, ואפילו עולים בערכם לאורך זמן. למעשה, שעוני רולקס רבים שנחשבים ליקרים ומבוקשים ביותר הם למעשה ישנים, אזכורי וינטג' שנחשבים כיום נדירים למדי, ועם זאת היו זולים יחסית בזמן שהם נרכשו במקור. בדרך זו, דגמי רולקס מסוימים הגיעו לערך גבוה כמו מכוניות קלאסיות או אמנות עכשווית נחשקת.

 

אפילו שעוני רולקס חדשים למדי יכולים להיות מוערכים במחירים גבוהים יותר – או לכל הפחות לפי מה שהם היו שווים במקור – בזכות גידול מבוקש ברחבי העולם לדגמים האייקוניים ביותר כמו Submariner. מה שיכול להפוך את מכירת שעון הרולקס היוקרתי שלכם, למטרות רווח או כדי להחליפו בדגם אקסקלוסיבי יותר, להצעה אטרקטיבית. אלא אם אתם מיומנים בהערכת תכשיטים מפוארים, אתם תרצו לנקוט בזהירות רבה בגלל המספר הגבוה של שעונים וחלקים מזויפים של סוחרים מסוימים בשוק.

 

"לא משנה מה המוטיבציה שלכם למכור את הרולקס שלכם, מחקר נכון יכול להבטיח שלא תפסידו כסף ותשיגו את העסקה הטובה ביותר", אומר פול אלטיירי, אחד מאספי הרולקס המובילים בעולם ומייסד בוטיק שעוני יוקרה מקוונים. "רוב האנשים רוצים למכור את הרולקסים שלהם כדי להחליף אותם במודל חדש יותר. זו יכולה להיות אסטרטגיה חכמה כל עוד מקפידים על הליך נכון, החל מלהבין בדיוק כמה שווה השעון שלכם. ואין בזה שום בושה; אפילו אנשים מפורסמים מוכרים את הרולקסים שלהם כל הזמן."

 

התמודדות עם חברה שקופה, כנה ומוסמכת תעזור לכם לוודא שלא תיפגעו. "קונה מכובד יציע שקיפות מוחלטת, כמו גם משלוח וביטוח חינם", אומר אלטירי. "יש הרבה מיתוסים ורעש סביב שוק שעוני הרולקס, אבל עם דיווח מפורט על מצב השעון שלכם, שקובע את הערך, ההערכה היא למעשה די מדעית. כמו כן, חשוב לדעת אם יש לכם את הקופסה והניירות המקוריים שאיתם הגיע השעון ואם הוא במצב המקורי של היצרן. אם יש לכם דגם רולקס וינטג' או דגם נדיר אחר, אתם יכולים להיות מופתעים עד כמה שזה שווה. פעמים רבות זה יכול להיות כמו לזכות בלוטו."

 

כמה הנחיות כשאתם מוכנים להיפרד מהשעון היקר שלכם: 

דעו את מקורו של השעון שלכם ואם כל השירות והתיקונים בוצעו על ידי סוחר רולקס מורשה; והימנעו מחנויות תכשיטים גם אם הן נוחות, מכיוון שתמיד יציעו מחירים נמוכים יותר בגלל תקורות גבוהות וחוסר ידע הדרוש כדי להעריך נכון את שעוני הרולקס.