מחירי הזהב צונחים ? זה הזמן לרכוש זהב!

כל משבר יכול להפוך גם להזדמנות אם יודעים כיצד למקסם את הפוטנציאל ולנצל את המומנטום. תקופת הקורונה היא תקופה של אי וודאות בשווקים ואם יש אפיק השקעה שיכול להשתלם לכם לטווח הארוך הרי הוא ההשקעה בזהב. מאז ומתמיד נחשב הזהב כרעיון מוצלח להשקעה ומסיבות רבות: זהו חומר גלם נדיר על פני כדור הארץ ולכן הוא יקר ערך, הוא מוצר מוחשי ואוניברסלי כך שניתן לסחור בו בכל זמן ועם כל אחד. ההיסטוריה מוכיחה שהזהב תמיד נחשב יקר ומיוחד ובתקופות של טלטלה אף העלה את ערכו או היה יציב לעומת מטבעות שאיבדו מערכם. בנוסף, ניתן להיות הבעלים של זהב במגוון צורות כך שאפשר לבחור איך להחזיק זהב וכמובן, למכור ברגע שיש צורך, מזהים עלייה בשווי או זקוקים למזומנים. הביקוש לזהב הוא כמעט תמידי, כך שהזהב הוא סוג של תעודת ביטחון עבור כל אחד.

איך תוכלו לרכוש זהב? קיימות מספר אופציות להחזקת זהב. הראשונה היא באמצעות תכשיטי זהב, כאשר רבים נהנים מדרך זו כי הם יכולים ליהנות תוך כדי מההשקעה. במקום לשמור את הזהב במקום סגור ניתן להשתמש בו תוך כדי – לענוד את התכשיט וכדומה. דרך נוספת היא בצורת מטבעות זהב והדרך השלישית הנפוצה היא ברכישת מטילי זהב. כמו כן, יש אפשרויות לרכישת מניות של חברות לכריית זהב וכדומה, אבל אלה הן שלושת האופציות להחזקה פיזית של הזהב. מומלץ לדאוג גם לכספת או מקום אחסון בטוח ומאובטח לצורך שמירה על הזהב וביטוח רלבנטי.

מבררים את השווי ובוחרים איך להשקיע בזהב
בעת רכישת זהב מסוגים שונים חשוב קודם כל להתייחס לדרגת הקראט של הזהב כאשר שככל שיש יותר אחוז של זהב טהור בתכשיט או במוצר כך הוא שווה יותר – 24 קראט נחשב לגבוה ביותר והוא מכיל כ-99% זהב טהור. כאשר מתייחסים למטבעות השווי שלהם נקבע בשווי נומיסמאטי ובכל מקרה, אם בוחרים להשקיע דרך מטילי זהב יש לוודא שהוא נושא את תו האיכות הגלובלי Proof.
אפשר כמובן לגוון את הזהב ולהחזיק מכל מוצר או אפילו להוסיף השקעה בזהב לתיק ההשקעות. החשוב ביותר זה לרכוש זהב לאחר הכרות ומידע בתחום והתייעצות מהמומחים בנוגע לרכישת זהב. מכירת האוצרות היקרים שבידיכם תתבצע אף היא לפי מצב השוק כשבאופן טבעי, לרוב לאחר המשברים הזהב מתחזק אפילו יותר ושווה להמתין.

לא מוכרים לפני שמתעדכנים בזמן אמת
חשוב מאוד לקבל עדכונים בזמן אמת על מחירי הזהב לפני שמקבלים החלטה האם למכור וניתן לעשות זאת דרך גורמים מוסמכים בתחום כמו למשל, מחשבון הזהב באתר ברכת זהב.
ברגע שפונים למומחים למכירה הם משתמשים בכלי מדידה מקצועיים לשקילת הזהב ומתייחסים כמובן לשווי הזהב הבורסאי כך שהכל שקוף וגלוי ואתם יכולים להירגע שהעסקה נעשית בדרך מקצועית ואמינה.
באתר ברכת זהב ניתן לברר שערים בזמן אמת וגם לסקור שערים היסטוריים על מנת לבחון מגמות בתחום וזה נעשה דרך מנוע חיפוש המאפשר לחפש על פי תאריכים ספציפיים.
בנוסף קחו בחשבון שברגע שהחלטתם לבצע מכירה של זהב, חשוב לפנות למי שיוכל לתת לכם את התמורה הטובה ביותר וגם לפי העדפה אישית. בעוד יש מי שיציעו אך ורק טרייד אין – זהב תמורת זהב – אחרים יסכימו לתשלום בדרך הנוחה עבורכם ביותר בין אם מזומן, צ'ק בנקאי וכדומה.

זהב נחשב לרוב להשקעה סולידית במיוחד בתקופות של תנודות כלכליות חדות. חפשו את מוצרי הזהב להשקעה ומכרו לאחר שבחנתם את הטיימינג האולטימטיבי למכירה משתלמת.