כפכפים לנשים – אילו סוגי כפכפים את יכולה לקנות לעצמך

מזג האוויר הישראלי, מאפשר לכל אישה ליהנות במשך חודשים ארוכים משימוש בכפכפים. בין אם זה בבית, בין אם זה בעבודה, בהליכה לים או לבריכה ובכלל לשימושים שונים. ישנן לא מעט נשים שמעדיפות לנעול כפכפים, גם על חשבון נעליים פתוחות באירועים מיוחדים, שכן זה מרגיש להן הרבה יותר נוח וקליל.

היום אפשר למצוא קטלוגים מגוונים של כפכפים לנשים. מדובר בדגמים אשר נבדלים אחד מהשני, סגנון, בעיצוב, גודל וצבע. בדומה לנעליים או סנדלים, הרי שגם במקרה של כפכפים, יש לבחון אותם היטב לפני שמחליטים לרכוש סוג כזה או אחר. זאת על מנת שהם יתאימו לכף הרגל ויהיה ניתן להשתמש בהם בצורה נוחה.

צריך לזכור, כפכפים לנשים לא מספקות את אותה נקודת אחיזה בכף הרגל, ולכן יש משמעות אחרת למבנה של הכפכף. בשונה נניח מנעל או סנדל, הכפכף הוא פתוח מאחור ונקודת האחיזה העיקרית שלו היא מקדימה. לכן יש לבחון היטב כיצד כף הרגל מונחת עליה, מה התחושה כשהולכים עם הכפכף, וכן האם היציבות היא נוחה וטובה. באופן טבעי, לא ניתן לרוץ עם כפכפים, שכן עלולים להתחלק וליפול.

פרמטרים לרכישת כפכפים בצורה נכונה

כל אישה שניגשת לרכוש כפכפים חדשים, צריכה לשאול את עצמה תחילה, לשם מה הם אמורים לשרת אותה. ישנם כפכפים שמיועדים להליכה בחול (קרי מיועדים לים), ישנם כפכפים שמיועדים לעבודה ואפילו לישיבה בבתי קפה עם חברים וחברות, וכן ישנם כפכפים שמיועדים לשימוש בבית, בין אם זה בשביל לא ללכת יחפות וללכלך את הרגליים ובין אם זה לשימוש בעת שטיפה או כל פעולה אחרת.

מעבר לשאלה, לשם מה משמשים הכפכפים, ישנן נקודות נוספות שצריך להתייחס אליהן:

יש לבדוק האם מדובר בכפכפים שטוחות או כאלה עם עקב. אומנם לא מדובר בעקב גבוה, ובכל זאת יש לו השפעה על השימוש בכפכף והנוחות שלו.

כמו כן, יש לבדוק את מבנה הכפכף, בין אם זה מבחינת עיצוב ובין אם זה מבחינת גודל. כאמור, יש לבחון כיצד הרגל מונחת בתוך הכפכף ועד כמה ההליכה והעמידה נוחים ובטוחים.

נקודה אחרונה, חשוב לבדוק את החומר ממנו עשויים הכפכפים, כך יהיה קל לדעת היכן ניתן להשתמש בהם, וכן עד כמה הם עמידים.

אילו סוגי כפכפים אפשר למצוא

הכפכפים מתחלקים לכמה קבוצות, על פי קטגוריות שונות. אפשר לחלק אותם, כאמור, על פי מבנה העקב שלהם, בין אם מדובר בכפכפים שטוחים או כפכפים גבוהים או נמוכים. אך אפשר גם לחלק אותם לפי האופן בו מניחים את כף הרגל והאצבעות. ישנם כפכפים שיוצרים הפרדה בין האצבע הגדולה לשאר האצבעות, וישנם כפכפים אשר כל האצבעות נמצאות באותו קו.

פרט נוסף שיכול להבדיל בין דגמים שונים, כפכפים פתוחים לגמרי, לכאלה שסגורים בחלק הקדמי שלהם.