5 טיפים לקניית תכשיטים מהממים ליום האהבה

הוסיפו קצת זוהר לאהבה שלכם

 

לצאת לשופינג של תכשיטים לקראת חג האהבה יכול להיות עניין מלחיץ מאוד. אבל אפשר ללמוד כמה דברים שיכולים לעזור לכל אחד למצוא את המתנה המושלמת יותר בקלות. זה אומר שאתם צריכים לדעת מה הטעם של בני הזוג שלכם, לרכוש את התכשיטים בחנויות מכובדות וגם ללמוד מה אומרים המונחים המקצועיים ולפי אילו קריטריונים מדורגות אבני החן שנדלקתם עליהן.

יהיו לכם הרבה הזדמנויות להתמקח על המחיר הטוב ביותר, אבל בינתיים מומלץ שתתחילו לחקור עם הזמן כדי שתדעו כמה כסף אתם צריכים לחסוך, ואז תוכלו גם להבין כמה אתם רוצים להשקיע. לאחר מכן, חפשו תכשיטים בחנויות ונצלו את העסקאות השוות שלאחר החג או את אלה שמוגבלות בזמן, כלומר, רק ליום האהבה עצמו.

לפניכם 5 טיפים שיעזרו לכם לבחור נכון את התכשיטים שאתם רוצים להעניק לבני הזוג שלכם ביום האהבה:

 

הכירו את הטעם של אהוביכם

שימו לב לבגדים שבני הזוג שלכם לובשים, ומה יש להם באוסף התכשיטים. אם האהובים שלכם נוהגים לענוד עגילים קטנים, מומלץ שלא תקנו להם עגילי חישוק גדולים. אם הם פעילים מאוד במשך היום, דאגו לכך שהתכשיטים יתאימו לכך.

בין המגמות האופנתיות ביותר של השנה: קלאסיקות שחוזרות בגדול, כמו עגילי חישוק עם שבבי יהלומים, צמידים וטבעות שבנויות בשכבות. אם אתם מתכננים לקנות יהלומים, חשוב שתבדקו בעדינות עם בני הזוג שלכם ותנסו לברר אם הם מעדיפים להקריב את גודל האבן כדי להשיג אחת איכותית יותר או להיפך.

 

ערכו מחקר ולמדו את המונחים הבסיסיים

בדוק אתרים של קמעונאיים שמוכרים תכשיטים כדי שתוכלו להבין טוב יותר את המונחים המרכזיים, כמו מה זה בהירות כאשר מדברים על יהלומים, ולדעת עוד על האופן שבו הם מדורגים כאבני חן.

 

בדקו כמה טהורה המתכת

לא משנה מאיפה אתם קונים את תכשיטי הזהב שלכם בדרך כלל, חשוב מאוד לבדוק את טוהר המתכת. לרוב התכשיטנים יש מכשיר הבודק כמה טהורה המתכת בחנויות שלהם, כך שאתם יכולים לבדוק את התכשיט לפני הקנייה.

 

שאלו על אחריות

תכשיטנים מכובדים מציעים ברוב המקרים אחריות כלשהי, וכן מסמך המסביר את מדיניות החזרה. אחריות תוסיף לעלות הכוללת, אבל גם עשויה להיות רעיון טוב עבור תכשיטים יקרים, כמו אלה שעשויים מזהב טהור, זאת מפני שתמיד יש סיכון שייגרם להם נזק. הקפידו לשאול על כך לפני הרכישה.

בנוסף, חשוב שתנקטו באמצעי זהירות מפני הונאה כשאתם באים לקנות תכשיט יקר. ראשית, מומלץ להיות זהירים אם חנות התכשיטים שאתם מעוניינים לרכוש בה מציעה תמיד הנחות של יותר מ-50 אחוזים. צרכנים נבונים עשויים למצוא כי מחיר ההנחה כביכול הוא למעשה מחיר השוק הממוצע במקום אחר, לכן חשוב שתקנו מקמעונאי מהימן. שנית, בקשו מחברים ובני משפחה המלצות, או לכו לאתרים המאפשרים לכם לחפש חנויות תכשיטים מכובדות לפי נישה ועוד.

לגבי יהלומים, עליכם להתעקש כצרכנים על אבן חן שיש לה דו"ח שמראה דירוג עצמאי ממעבדה מכובדת, ולשמור עליו כמובן אצלכם.

כמו כן, בדקו את מדיניות ההחזרה ובררו אם תקבלו את הכסף שלכם בחזרה או שתצטרכו להחליף את הפריט בתמורה לאשראי קניה בחנות.

 

שקלו לרכוש יהלומים סינטטיים

אם אתם מעוניינים תכשיט נוצץ אבל רוצים להימנע מאבני חן שהגיעו מאזורי סכסוך וקרבות, אז כדאי שתדעו שיהלומים סינתטיים או יהלומים מעשה ידי אדם זולים בכ-20 עד 40 אחוזים. יהלומים אלה מיוצרים במעבדה, והם מורכבים כימית כמו יהלומים רגילים, בניגוד ליהלומים מדומים, שהם בדרך כלל עשויים מזירקונים. בעוד שגמולוג לא יוכל להבחין בין יהלומים אמיתיים לבין יהלומים סינתטיים, תכשיטן כן צריך לספר לקונים מה המקור.

 

היו יצירתיים

לא מתחשק לכם לבזבז הרבה, אבל עדיין רוצים תכשיטים באיכות טובה? שקלו רכישה של אביזרים מיד שניה, כמו אלה שעברו בירושה ונמכרו. אם אתם חושבים שבני הזוג שלכם ירצו לנסות תכשיטים רק לזמן מה, יש שירותי השכרת תכשיטים במקומות רבים.

 

אתם עוד כאן? התחילו לחפש תכשיטים לאהובים שלכם עוד היום, יום האהבה קרב ובא!